Rok szkolny 2014/15

Zajęcia laboratoryjne z chemii w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

6 marca grupa uczniów klas II realizujących rozszerzenie z chemii brała udział w warsztatach laboratoryjnych w WSZOP. Zajęcia odbywały się w Laboratorium Zagrożeń Chemicznych Pracowni Toksykologii i Ekologii. Pod okiem pani dr inż. Iwony Stachurek i mgr inż. Pauliny Binkiewicz oznaczaliśmy zawartość wapnia i chlorków w wodzie destylowanej, wodociągowej i mineralnej. Badaliśmy też twardość tych wód. Ubrani w fartuchy i rękawice poczuliśmy się jak prawdziwi chemicy, tym bardziej, że z przeprowadzonych doświadczeń musieliśmy sporządzić sprawozdania. Mieliśmy również możliwość zapoznania się z najnowszymi urządzeniami znajdującymi się w Pracowni Instrumentalnej. Cieszymy się, że braliśmy udział w takich zajęciach.

Dominika Kowalczyk i Paulina Czapińska