Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Zajęcia na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej objął patronatem klasy, realizujące rozszerzenia z chemii. Po raz kolejny grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach, przygotowanych przez pracowników Uczelni.
Tym razem do Gliwic pojechało 30 uczniów klas trzecich, którzy już niedługo zmierzą się z egzaminem maturalnym z chemii.

Opiekun naszej szkoły z ramienia Uczelni, dr inż. Krzysztof Kozieł, przedstawił maturzystom ofertę uczelni, przybliżył warunki rekrutacji i opowiedział o kierunkach badań prowadzonych na Wydziale. Najciekawszą częścią wycieczki było zwiedzanie laboratoriów. Podzieleni na grupy uczniowie wykonywali "wybuchowe" doświadczenia przygotowane przez Koło Naukowe studentów, badali skład próbek organicznych z wykorzystaniem widma magnetycznego rezonansu jądrowego, zapoznali się z techniką chromatograficzną i reaktorem do badania przebiegu reakcji. Duże wrażenie zrobił nowoczesny aparat NMR- uczniowie mogli się przekonać, jak szybko i dokładnie wykonać analizę etanolu.
Jesteśmy przekonani, że bezpośredni kontakt z pracownikami uczelni, możliwość obserwacji pracy doktorantów czy studentów, pomoże uczniom w wyborze kierunku studiów, a tym, którzy wybiorą studia na Politechnice, pozwoli łatwiej zaadaptować się na uczeni.