Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Uczniowie Kopernika na lekcji muzealnej w Krakowie

Lekcja muzealna w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku i spektakl w Teatrze Starym to główne punkty programu wycieczki do Krakowa.
Zwiedzanie Krakowa rozpoczęliśmy od wizyty w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, uczestnicząc w lekcji muzealnej Analiza dzieła sztuki. To forma zajęć, na którą składały się zajęcia warsztatowe, ćwiczenia dotyczące kompozycji, technik, gatunków i stylów malarskich. Podziwialiśmy i interpretowaliśmy płótna m. in. Malczewskiego, Matejki, Chełmońskiego.

Popołudnie spędziliśmy na spacerze po Starym Mieście, odnajdując ślady sztuki średniowiecza i renesansu. Na naszym szlaku znalazły się: Kościół Mariacki, Ołtarz Wita Stwosza, Sukiennice, Wieża Ratuszowa i pełne uroku krakowskie kamienice.

Uwieńczeniem pełnego wrażeń dnia był wieczór w teatrze. W spektaklu "Do Damaszku" w reżyserii Jana Klaty wystąpili m. in.: Dorota Segda, Justyna Wasilewska, Aldona Grochal, Marcin Czarnik.

- Cały czas myśli krążą wokół tego, co widzieliśmy na scenie, to kontrowersyjny spektakl, który budzi silne emocje;

- To sztuka, w której nie ma jednoznacznego zakończenia, daje do myślenia;

- Bardzo hałaśliwa. Ale podobała mi się muzyka Nirvany - komentują uczniowie.

W wycieczce uczestniczyły klasy: Ia, Ib i Ie.

Zdjęcia w galerii.