Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Zajęcia laboratoryjne z chemii w WSZOP w Katowicach

20 marca grupa uczniów klas II realizujących rozszerzenie z chemii brała udział w warsztatach laboratoryjnych w WSZOP. Zajęcia odbywały się w Laboratorium Zagrożeń Chemicznych Pracowni Toksykologii i Ekologii. Uczniowie mieli szansę poczuć się jak prawdziwi studenci. Odpowiadali na pytania dotyczące szkła laboratoryjnego, później, ubrani w specjalne fartuchy, zapoznali się z instrukcją i samodzielnie wykonywali badania pH wybranych środków kosmetycznych i odczynników.

Jeszcze tylko sprawozdanie i ...ćwiczenie zaliczone. Warsztaty prowadziły dr inż. Iwona Stachurek i mgr inż. Paulina Binkiewicz. Mieliśmy również możliwość zapoznania się z najnowszymi urządzeniami znajdującymi się w Pracowni Instrumentalnej. Szczególne wrażenie zrobił chromatograf gazowy.

Cieszymy się, że braliśmy udział w takich zajęciach.

 I. Polak i P. Kamińska