Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Nanotechnologia - fascynująca podróż w krainę atomów

Drobiny tak małe, że pod mikroskopem trudno je zauważyć… nanocząstki. Czym są? Jakie jest ich zastosowanie? Nanotechnologia to jedna z najdynamiczniej rozwijanych dziedzin nauki. Nanocząstki są coraz częściej spotykane w naszym codziennym życiu. W ramach wykładu przedstawiono najnowsze wyniki badań w skali nano.
Nanotechnologia to przyszłość XXI – to nowoczesne metody walki z rakiem, drony tak małe, że mogą znaleźć się na czubku palca oraz szerokie zastosowanie wojskowe.

O tym wszystkim mogła dowiedzieć się grupa młodzieży z naszej szkoły, która w ramach XI Festiwalu Nauki organizowanego przez WSB w Dąbrowie Górniczej, wzięła udział w spotkaniu z prof. nadzw. dr hab. inż. Ryszard Pregielem.