Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Szkoła w plenerze, lekcja fizyki w plenerze!

 

20.03.2015 – to szczególna data dla miłośników astronomii, nauki czy po prostu ludzi ciekawych świata. Tego dnia uczniowie naszej szkoły lekcje fizyki odbyli na szkolnym placu, obserwując ZAĆMIENIE SŁOŃCA. Na szczęście pogoda dopisała i młodzież mogła prowadzić obserwacje tego fascynującego zjawiska.

Jeżeli ktoś zaspał, to informujemy, że najbliższe częściowe zaćmienia Słońca widoczne z terenów Polski nastąpią 21 czerwca 2020 (bardzo płytkie zaćmienie częściowe - poniżej 1% przesłonięcia, widoczne na części terenu Bieszczadzkiego Parku Narodowego w godzinach porannych) oraz 10 czerwca 2021 roku (płytkie zaćmienie częściowe widoczne w całym kraju wczesnym popołudniem).

Najbliższe obrączkowe zaćmienie widoczne w Polsce nastąpi 13 lipca 2075 roku, zaś najbliższe całkowite zaćmienie widoczne z terenów Polski dopiero 7 października 2135 roku.