Rok szkolny 2014/15

Konkurs Wiedzy Technicznej

Uczniowie naszej szkoły – Marcin Dudała, Bartosz Lenart, Kamil Picheta w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w XIX Konkursie Wiedzy Technicznej.
Ta cykliczna impreza, organizowana przez Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego, ma na celu zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych szeroko rozumianą techniką i promowanie wśród młodego pokolenia korzyści płynących z wyboru przedmiotów ścisłych na egzaminach maturalnych.

Celem tego konkursu jest także doskonalenie umiejętności dostrzegania, obserwowania i analizowania zjawisk otaczającego nas świata.

O udział w uczelnianym etapie XIX Konkursu Wiedzy Technicznej walczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych woj. śląskiego i małopolskiego. Po szczęśliwym przebrnięciu eliminacji szkolnych do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się 90 osób z 31 szkół. To właśnie ci młodzi ludzie przystąpili w dniu 18 marca br. do rozwiązywania testu konkursowego, w którym trzeba było zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu matematyki, fizyki, informatyki a nawet rysunku technicznego.