Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Już po raz trzeci uczeń Kopernika finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Politechniki Śląskiej

28 marca 2015r. odbył się finał XXII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla młodzieży szkół średnich. W I etapie konkursu brało udział ponad 200 uczniów z całej Polski. Tylko 33 z nich zakwalifikowało się do finału. W tym roku zadaniu sprostał uczeń klasy IIIc Damian Latkowski - jedyny finalista z Zagłębia. Damian musiał wykazać się nieprzeciętnymi umiejętnościami rozwiązywania problemów chemicznych nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Drugi etap konkursu przebiegał w laboratoriach Wydziału Chemicznego, gdzie uczestnicy musieli samodzielnie rozwiązać problem badawczy i przedstawić wyniki do oceny.

Gratulujemy wyniku i cieszymy się tym bardziej, że Damian wiąże swoją przyszłość ze studiami chemicznymi.