Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii 2015

II i III miejsce dla uczniów Kopernika

- Dyktando konkursowe było ciekawe, z humorem, ale bardzo, bardzo trudne, zawierało mnóstwo pułapek - komentują zgodnie uczestnicy konkursu.
II miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii 2015 zajęła Anna Nawrot.

- Jestem zaskoczona, nie spodziewałam tej lokaty. Pierwszy raz biorę udział w konkursie ortograficznym - twierdzi nasza Laureatka.
Ania jest uczennicą klasy Ia, jej zainteresowania skupiają się wokół przedmiotów ścisłych, co jednak nie koliduje z ortograficzną pasją i umiejętnościami.
III miejsce zdobył Jakub Skowronek, uczeń kl. Ie. Kuba ma doświadczenie, brał udział w konkursach ortograficznych, lubi ortografię i chciał sprawdzić swe umiejętności. Interesuje się językiem i literaturą polską.

O tegoroczny tytuł Mistrza Ortografii walczyli w Norwidzie uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Będzińskiego. Ani i Kubie, za podjęcie trudu zmierzenia się z arcytrudną ortografią polską dziękujemy i gratulujemy!