Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Współpraca I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie z Uniwersytetem Śląskim

W kwietniu 2015 roku I LO im. M. Kopernika nawiązało porozumienie o współpracy z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współpraca oparta jest o ideę patronatu i dotyczy wspólnych działań w zakresie kształcenia. Daje nam możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych zarówno dla studentów jak i specjalnie przygotowanych dla uczniów I LO. Współpraca opierać się będzie na wzajemnych wizytach mających na celu poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych doświadczeń.
W ramach współpracy wzięliśmy udział w zajęciach "Noc z geografią przed maturą", które składały się z cyklu wykładów przeprowadzonych przez pracowników Uczelni i obejmowały materiał niezbędny dla przyszłych maturzystów.

Zorganizowaliśmy również anglojęzyczny wykład dla uczniów z Hiszpanii (w ramach programu Erasmus+) obejmujący tematykę naszego projektu – "Surowce energetyczne i metody ich eksploatacji".
3 czerwca 2015 r. dr hab. Magdalena Misz-Kennan wygłosi wykład dla młodzieży i naszych hiszpańskich partnerów - "Coal in Upper Silesia – past, presence and future". Po wykładzie zwiedzimy wystawę skał i minerałów oraz budynek uczelni.