Rok szkolny 2014/15

Patronat Akademii Wychowania Fizycznego

Od dwóch lat nasza szkoła objęta jest patronatem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, w ramach którego realizowane są różnorodne przedsięwzięcia.
W bieżącym roku szkolnym młodzież klas pierwszych naszego liceum uczestniczyła w międzynarodowym projekcie zatytułowanym: "Obejdziemy razem całą kulę ziemską".
W ramach projektu każdy uczestnik otrzymał krokomierz, z którym nie rozstawał się w określonym przez organizatorów czasie.

Uzyskane wyniki zostały przeanalizowane przez pracownika AWF i opublikowane w formie tabeli w Internecie. Osiągnięty efekt można było porównać z wynikami rówieśników z innych krajów. Przedstawiciel AWF-u przeprowadził dla młodzieży pogadankę na temat zdrowego odżywiania oraz pokaz ćwiczeń umożliwiających utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Wykonano również badania mające na celu diagnozę sprawności fizycznej określonej grupy młodzieży.