Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Patronat Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej

Wieloletnia współpraca I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie z Politechniką Śląską w Gliwicach zaowocowała objęciem patronatem przez Wydział Chemiczny uczniów, realizujących rozszerzony program nauczania chemii. Dało to wymierne korzyści - naukowcy Politechniki trzykrotnie zorganizowali ciekawe zajęcia dla naszych uczniów. Mogli oni nie tylko zwiedzać laboratoria Uczelni, ale także brać udział w interesujących doświadczeniach przygotowanych przez studenckie koło naukowe.

Mieliśmy przyjemność dwukrotnie gościć naukowców z tego Wydziału w naszym liceum. Młodzież uczestniczyła w zajmujących wykładach wygłoszonych przez profesor Ilonę Wandzik oraz profesor Beatę Orlińską. Nasz opiekun z ramienia uczelni, dr inż. Krzysztof Kozieł uczestniczył we wszystkich ważnych momentach życia szkoły - inauguracji roku szkolnego, ślubowaniu klas pierwszych, Koncercie Noworocznym, uroczystym zakończeniu nauki przez klasy trzecie.
Dzięki wiedzy zdobytej na wykładach i wizytach w laboratoriach uczniowie mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy, zdobycia nowych umiejętności, poznania najbardziej nowoczesnej i unikatowej aparatury. Bardzo ważnym elementem współpracy jest bezpośredni kontakt uczniów z pracownikami i studentami Wydziału.