Rok szkolny 2014/15

Uczestniczymy w wykładach z geografii ekonomicznej świata

W ramach współpracy szkoły z WNoZ w Sosnowcu nasi uczniowie mieli okazję dzisiaj wysłuchać dwóch wykładów przeprowadzonych przez  dr. Annę Runge z Katedry Geografii Ekonomicznej. Tematem pierwszego wykładu była struktura demograficzna ludności świata, natomiast drugiego - religie na świecie. Oba wykłady były bardzo ciekawe, wzbogacone prezentacją multimedialną oraz wieloma ciekawostkami. Z uwagi na spore zainteresowanie uczniów, planujemy w przyszłym roku szkolnym zorganizować cykl wykładów z geografii ekonomicznej świata i Polski (raz/miesiąc), prowadzonych przez pracowników uczelni. Spotkania będą się odbywały zarówno w naszej szkole jak i na WNoZ.