Rok szkolny 2014/15

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

W-11 wydział śledczy, kto tego nie pamięta? My, uczniowie Kopernika wraz z panią pedagog mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z przesympatyczną panią nadkomisarz Joanną Czechowską. Pani nadkomisarz (grająca w serialu W 11) w bardzo konkretny i obrazowy sposób przedstawiła nam problemy i konsekwencje wynikające z zażywania narkotyków i dopalaczy. Z kolei przedstawiciele Sanepidu zwrócili uwagę na skutki ryzykownych zachowań młodych ludzi w prezentacji „W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie”. Spotkanie miało miejsce w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach w ramach kampanii „Powiedz Nie narkotykom i dopalaczom”.