Rok szkolny 2014/15

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/15

26 czerwca 2015 roku w I LO im. Mikołaja Kopernika odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Swoją obecnością zaszczycili nas:
- Waldemar Andzel Poseł na sejm RP
- Włodzimierz Szaleniec - pełnomocnik Pana Prezydenta Łukasza Komoniewskiego
- Jerzy Grad - Naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Będzinie
- Elżbieta Witecka - Przedstawiciel ZNP
- Krzysztof Kozieł - przedstawiciel Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej
- Grzegorz Paszta - Przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO

Możemy pochwalić się wybitnymi osiągnięciami : 57 naukowych asów z Kopernika zdobyło nagrody w dziedzinie nauki i uzyskało świadectwa z wyróżnieniem. Mamy również wysokie wyniki w dziedzinie sportu- I miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w siatkówce plażowej. Wyjątkowe jest także zaangażowanie naszych uczniów w działalność społeczną na rzecz szkoły i środowiska.
W tym dniu nasi uczniowie wraz z nauczycielami przystąpili do Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast kwiatka - niosę pomoc". Akademię uświetniła oprawa muzyczno poetycka w wykonaniu artystycznych asów z Kopernika. Usłyszeliśmy chór "Stella Copernicus" pod dyrekcją Karoliny Ryczek, który od tego roku szkolnego został reaktywowany w I LO.