Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2015/16

WAKACJE!!!

Wakacje, jak Red Bull - dodają skrzydeł!!!

 

Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Kolejny raz pokolenie Gens copernici zakończyło rok szkolny 2015/2016. Uroczystość zaszczycili swą obecnością: Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Wicestarosta powiatu będzińskiego Emil Bystrowski, przedstawiciel biura Senatora RP Arkadiusza Grabowskiego - Pani Ewa Fendrych, Naczelnik Wydziału Edukacji w Będzinie Pan Roman Goczoł oraz inni zaproszeni goście. Możemy pochwalić się dużą ilością uczniów, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce - 93 uczniów ze średnią powyżej 4,75 - tym 43 uczniów z klas pierwszych i 50 z klas drugich.

Czytaj więcej...

Dla dzieci gra się tak samo jak dla dorosłych, tylko lepiej

Rankiem 21.06.2016 nasza grupa teatralna Twarze zagrała dwa spektakle dla dzieci z będzińskich przedszkoli oparte na bajce Jana Brzechwy Szelmostwa Lisa Witalisa. Zdając sobie sprawę z tego, jak wymagającym odbiorcą są nasi milusińscy, dołożyliśmy wszelkich starań, aby mali odbiory sztuki mogli poczuć wyjątkowy klimat bajki. Samodzielnie przygotowaliśmy stroje, scenariusz oraz dobraliśmy muzykę. Na jakiś czas z sali teatralnej przenieśliśmy się do świata zwierzęcych przygód. Dwa, ponad godzinne spektakle zakończyły się salwą braw, a niektóre dzieci nie chciały rozstawać się z ulubionymi postaciami.

Czytaj więcej...

PROFILAKTYKA PRZED WAKACJAMI

21 czerwca 2016 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Panią Joannę Czechowską. Pani przeprowadziła w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika zajęcia na temat zagrożenia płynącego z zażywania środków odurzających. Przestrzegła, jakie konsekwencje może mieć nieodpowiedzialny kontakt z narkotykami a także opowiedziała o ich pochodzeniu i obecności we współczesnym świecie. Zwróciła uwagę, że to, co jest aktualnie dostępne na rynku, ma niewiele wspólnego np. z prawdziwą marihuaną.

Czytaj więcej...

Dzień Akademicki – oferta specjalna!

Specjalnie dla uczniów klas matematycznych odbyły się zajęcia z programowania robotów!

To świetne połączenie „zabawy” klockami LEGO MINDSTORMS z nauką przedmiotów ścisłych. Zajęcia przeprowadzili studenci z Koła Naukowego działającego przy Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.

Dzięki stałej współpracy z Uniwersytetem Śląskim w przyszłym roku szkolnym lekcje robotyki odbędą się na Uniwersytecie!

 Wszystkich chętnych już dziś zapraszamy!

Czytaj więcej...

FIZYKA PRZYSZŁOŚCI

Mózg człowieka ma swoje ograniczenia. To wyobraźnia nie ma granic. Kolejnym, skokiem w przekazywaniu informacji jest komputer kwantowy znacznie szybszy od klasycznego komputera.
23 czerwca 2016 roku uczniowie klas matematycznych naszej szkoły wezmą udział w spotkaniu w Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie z przedstawicielami firmy D-Wave, producenta najbardziej zaawansowanych na świecie komputerów kwantowych. Jej klientami są: Lockheed Martin, The Quantum Artificial Intelligence Lab (Google, NASA, USRA), Los Alamos National Laboratory czy USC Information Sciences Institute.

Czytaj więcej...