Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2015/16

OSOBLIWOŚCI OTACZAJĄCEGO NAS ŚWIATA

Dnia 22.09.2015r. uczniowie klas drugich, którzy szczególnym zainteresowaniem darzą fizykę, mieli okazję spotkać się z nią jeszcze bliżej. Tego dnia odbyła się wycieczka do Instytutu Fizyki im. Augusta Chełkowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Były tam organizowane wykłady pod hasłem "Osobliwości Świata Fizyki". Tematy, które poruszono dotykały rożnych dziedzin naszego życia i pokazywały, jakie reguły rządzą otaczającym nas światem. Grupa z naszej szkoły odwiedziła wszystkie trzy pracownie tematyczne  - "Na tropie światła”, „Piękno nano- i mikroświata”, „Cząsteczki na luzie”.  

Oprócz samych informacji, można było również wziąć aktywny udział w wykładzie i dzięki sugestiom prowadzącego przeprowadzać rożnego rodzaju doświadczenia.

Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i na pewno długo będą pamiętać wszystkie ciekawostki, które zostały im przekazane podczas zajęć.