Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2015/16

W KOPERNIKU życie zaczyna się we wrześniu. Coś na dobry początek- wymiana polsko-ukraińska.

 

21 września rozpoczął się projekt polsko - ukraińskiej wymiany młodzieży, w którym  uczestniczyli młodzi ludzie  z polskich i ukraińskich szkół. W tym jakże ważnym wydarzeniu, nie mogło zabraknąć naszych uczniów. Współpracując z młodzieżą ukraińską, mieliśmy możliwość nie tylko poznania  uczestników wymiany, a także ich tradycji i kultury.

Większość projektu była realizowana w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, a głównym  jego koordynatorem była  Pani Dominika Czerniak, bez której nie byłoby tak wyjątkowej atmosfery. W czasie trwania projektu zwiedziliśmy zamek w Będzinie, nową siedzibę Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz  kopalnię Guido w Zabrzu.  Projekt zakończył się wieczorem polsko ukraińskim, którego gościem była Dyrektor I LO im. M. Kopernika w Będzinie Pani  Wanda Zalejska oraz nauczyciele z I LO im. M. Kopernika: Pani Marzenna Rudzińska i Pani Ewa Młynarka - Dąbek.
Mamy nadzieję, że będziemy mogli uczestniczyć w  kolejnym projekcie wymiany, który  stanowić będzie  dla Nas nowe wyzwania.