Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2015/16

Dzień Bezpieczeństwa - gość specjalny Adam Małysz

16 października uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w evencie zorganizowanym w WSB w Dąbrowie Górniczej pn: "Dzień Bezpieczeństwa". Inicjatywa zorganizowana była w ramach kampanii: "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Część teoretyczna obejmowała wykłady min. lek. med. A. Borowicza - dyr Wojew. Pogotowia Ratunkowego w K-cach nt. pierwszej pomocy, podinsp. W. Mogiły z Wydziału Ruchu Drogowego KW Policji w K-cach nt. zagrożeń na drodze i sposobów ich unikania, psych. A. Sobieckiej - dyr fundacji "Zendriving" nt. agresji na drodze i sposobów jej unikania, a przede wszystkim rozmowę z gościem specjalnym Adamem Małyszem nt. "Techniki Bezpiecznej Jazdy", w której nasz mistrz dzielił się swoim doświadczeniem zarówno jako kierowca rajdowy oraz jako skoczek narciarski.

Następnie uczestnicy mogli wziąć udział w części warsztatowej i zapoznać się z symulatorem dachowania, ALKOgoglami oraz zbadać poziom stresu i agresji.

Udział w wydarzeniu był istotnym wkładem w budowaniu świadomości przyszłych kierowców i braniu odpowiedzialności na drodze.