Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2015/16

CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania

Nowy rok szkolny przynosi dla uczniów kontynuację współpracy z Instytutem Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. W październiku, w ramach CodeWeek’u, wybraliśmy się na wycieczkę do Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. Na początku oprowadzono naszą grupę po budynku i zaprowadzono do pracowni wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Dowiedzieliśmy się jakie eksperymenty się tam odbywają i jakie zastosowania ma aparatura, która się tam znajduje. Szczególnie interesujące dla nas były badania wykorzystujące fizykę w medycynie oraz te pracownie które zajmują się nowoczesnymi technologiami.

Następnie odbyły się warsztaty z robotyki. Naszym zadaniem było zaprogramowanie robotów: ustawienie czujników odległości, alarmów antywłamaniowych itp. Zajęcia były naprawdę ciekawe, wymagały myślenia a do tego świetnie się razem bawiliśmy.

Po krótkiej przerwie zaprowadzono nas do pracowni informatycznej i wprowadzono w tajniki kodowania. Po kilku próbach wszystkim z powodzeniem udało się stworzyć na ekranach komputerów trójkąty Sierpińskiego.

Uważam, że zajęcia w Instytucie były bardzo ciekawe, a warsztaty niezwykle udane.

Czekamy na kolejne smile