Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2015/16

Nie samą szkołą uczeń żyje, czyli PRAGA 2015

W dniach 20 - 22.10.2015r. uczniowie klasy 2a i 2d uczestniczyli w niesamowitej wycieczce do Pragi. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie najważniejszych miejsc stolicy Czech oraz Morawskiego Krasu.
Pierwszego dnia, wszyscy odwiedzili jaskinie Punkevni. Spacer podziemnymi korytarzami oraz spływ łodziami podziemną rzeczką Pukvią połączony ze zwiedzaniem dna przepaści Macocha, był niesamowitą okazją na oderwanie się od rzeczywistości i relaks w obliczu tak bliskiego kontaktu z naturą.

Zwiedzanie Morawskiego Krasu to także wspaniałe uzupełnienie rozszerzenia z geografii – mogliśmy zobaczyć zjawiska krasowe i okazałe stalaktyty, stalagmity i stalagnaty.
Dzień drugi i trzeci były poświęcone na spacerowanie po Pradze pod opieką świetnego przewodnika, który przekazywał swą bogatą wiedzę historyczną w mistrzowski sposób. Dzięki temu każdy, z ciekawością wymalowaną na twarzy, uważnie słuchał jego wypowiedzi. Ileż wiedzy historycznej, geograficznej, architektonicznej udało nam się zdobyć zwiedzając Plac Wacława, Hradczany, Stare Miasto, dzielnicę Żydowską czy Złotą Uliczkę!
Pogoda dopisała wycieczkowiczom - obyło się bez deszczu, a na pożegnanie w trzecim dniu, na błękitne niebo wyszło piękne słońce.
Na pewno wszyscy będą miło wspominać te dni. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko wyczekiwać kolejnej tak wspaniałej wycieczki. Może tym razem Wiedeń?