Rok szkolny 2015/16

Ciekawa lekcja wiedzy o kulturze

Uczniowie klas pierwszych w ramach przedmiotu „wiedza o kulturze” uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez malarza i poetę Adama Waltera Meisnerowicza. „Nauczyciel z wykształcenia, a malarz i poeta z zamiłowania” – tak przedstawił się zaproszony gość. „Malarstwo i poezję traktuję, jako pasję wypływającą z głębi duszy” powiedział podczas spotkania. Młodzież miała okazję wysłuchać interpretacji wierszy w wykonaniu autora oraz porozmawiać z artystą na temat prezentowanej twórczości.

Wystawa prac malarskich, która gości w murach I LO im. M. Kopernika w Będzinie zatytułowana jest „Gorzko Słodki smak sztuki”. Wystawa prezentowana była wcześniej w Miejskim Domu Kultury Bogucice – Zawodzie w Katowicach