Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2015/16

A może by studia pielegniarskie, położnictwo, fizjoterapia ...?

20 listopada braliśmy udział w zajęciach warsztatowych Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Po pasjonującym wykładzie pana prodziekana podziwialiśmy możliwości współczesnej diagnostyki postawy ciała, przypomnieliśmy sobie jak udzielać pierwszej pomocy dorosłemu i niemowlakowi. Niektórzy z nas mieli możliwość sprawdzenia się w roli pielęgniarza wykonując zastrzyk domięśniowy. Największe jednak wrażenie zrobiło na nas Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Zobaczyliśmy z bliska jak wygląda sala operacyjna, OIOM, SOR - jedynie manekiny wskazywały na to, że są to sale do ćwiczeń. Dodatkową atrakcją było spotkanie z naszymi starszymi koleżankami i kolegami studiującymi na tym wydziale.

Galeria zdjęć.