Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2015/16

Kryminalny LARP

W nocy z 20.11/21.11 odbyła się kolejna edycja jednej z ulubionych przez uczniów imprez szkolnych - LARP. W tym roku wydarzenie przyciągnęło wyjątkowo dużo uczestników - prawie 100. Organizatorzy odeszli od konwencji Halloween na rzecz imprezy o charakterze kryminalnym. Uczniowie musieli dowiedzieć się kto był mordercą Gospodarza Balu i jego rodziny w I LO. im. Mikołaja Kopernika w Będzinie.

Aby to zrobić należało poważnie wytężyć umysł w bibliotece, gdzie zmierzyć można się było z wieloma zagadkami z dziedziny języka polskiego, w kuchni, gdzie kucharze odkrywali przed uczestnikami tajniki chemii, w gabinecie Dr. House'a, gdzie młodzi adepci medycyny odpytali każdego śmiałka, który tam wszedł. Nasza zabawa to nie była jednak tylko praca umysłowa, w pokoju dzieci każdy uczestnik musiał wykazać się zwinnością i sprawnością fizyczną. W międzyczasie należało okazać spryt i szybkość w biegu po podpowiedź. Gdy najlepsza grupa przeszła wszystkie etapy i odgadła kto jest mordercą przystąpiono do balu. Po północy, bardzo zmęczeni, udaliśmy się na spoczynek do wyznaczonych sal.

Kolejna edycja naszej ulubionej imprezy szkolnej - LARP udała się!