Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2015/16

Młodzi matematycy Kopernika na Uniwersytecie Śląskim

W dniu 10 grudnia 2015r. już po raz kolejny młodzież rozszerzająca matematykę brała udział w zajęciach na wydziale matematyki Uniwersytetu Śląskiego.

Nasi uczniowie najpierw uczestniczyli w wykładzie prof.dr hab. Macieja Sablika na temat pochodnej funkcji, który odbył się w auli im. Waleriana Pańko.

Następnie zwiedzali super nowoczesną bibliotekę CINiBA – Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, która powstała dzięki połączeniu biblioteki Uniwersytetu Śląskiego i biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego a dzięki pomocy środków Unii Europejskiej została nowocześnie wyposażona.

 

Na zakończenie pani dr Jolanta Sobera na zajęciach w pracowni informatycznej przeniosła uczniów w świat programistyczny. Uczniowie mięli możliwość napisania programu, co zaowocowało ożywieniem robotów „LEGO”.

Kolejne spotkanie z wykładowcami Uniwersytetu Śląskiego zachęciło uczniów do dalszej nauki matematyki. Ukazało jej wszechstronne zastosowanie w szczególności na przykładzie nowoczesności biblioteki a także w środowisku programistycznym.

Zapraszamy do galerii.