Rok szkolny 2015/16

Świat wokół nas, fizyka wokół nas!

Tym razem grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach w ramach Akademii Młodzieżowej WSZOP. Rzecz była o zagrożeniach, jakie niesie otaczający nas świat, z punktu widzenia fizyka. I tak dowiedzieliśmy się czym jest dźwięk, muzyka, mowa a czym jest HAŁAS – i oczywiście jakie są dla nas jego skutki. Już wiemy, jakie zagrożenie dla naszego słuch niesie udział w koncercie rockowym a także to, że absolutnie nie powinniśmy używać słuchawek dousznych do odbioru głośnej muzyki.

Druga część zajęć poświęcona była fizycznym aspektom uprawiania sportu. Prowadzący zwrócił szczególną uwagę na znaczenie rozgrzewki dla prawidłowego funkcjonowania mięśni i stawów.

W ten sposób udział w Akademii Młodzieżowej WSZOP pomógł nam połączyć wiedzę teoretyczną z praktycznym oglądem świata.

Zdjęcia w galerii.