Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2015/16

Jesteśmy razem z Policją na "nie!" dla dopalaczy i środków psychoaktywnych!

11 lutego uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w cyklu wykładów zorganizowanych przez Wydział Ruchu Drogowego, Wydział Prewencji KWP w Katowicach oraz Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej, które były zorganizowane w dąbrowskim Pałacu Kultury Zagłębia. Wykłady odbywały się w ramach działań z obszaru profilaktyki i obejmowały kampanie: „Z młodym kierowcą po doświadczenie” oraz "Wkraczasz w dorosłość - wybieraj". Na spotkaniu funkcjonariusze policji prezentowali zagrożenia w ruchu drogowym i przykłady niebezpiecznych sytuacji drogowych stworzonych przez młodych kierowców, w tym omawiali aspekty prawne związane z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu i narkotyków.

 Ponadto szeroko omawiali problematykę uzależnień młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem tzw. "dopalaczy".
W czasie spotkania omówione zostały również najnowsze urządzenia typu Alcosensor IV, Alcosensor FST, Alcoblow oraz Drager Drugtest 5000 oraz zostały przeprowadzone testy z wybranymi uczestnikami spotkania.
Młodzież obejrzała również film pt: „Dopalacze” stworzony przez Śląski Urząd Wojewódzki oraz spektakl w wykonaniu grupy PaT pt. „Poczekalnia”, a także wysłuchała występu zespołu „Need for strings”.
Udział w spotkaniu przybliżył młodzieży niebezpieczeństwa związane ze stosowaniem środków psychoaktywnych, w sugestywny sposób przestrzegał przed nimi oraz uświadomił uczniom zalety bezpiecznej jazdy na drodze pokazując sposoby unikania sytuacji stresogennych w czasie kierowania pojazdem.