Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2015/16

Dzień Akademicki w Koperniku

Dnia 7 czerwca 2016 roku w murach Kopernika odbyło się pierwsze spotkanie w ramach nowej inicjatywy - Dzień Akademicki I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Było to wydarzenie bardzo ważne dla społeczności szkolnej, absolwentów oraz przedstawicieli wyższych uczelni naszego regionu.
Od kilku lat klasy realizujące z powodzeniem,  potwierdzonym wynikami na egzaminie maturalnym, wybrane rozszerzenia objęte są patronatami renomowanych uczelni.

Dzisiejszym spotkaniem zainicjowano przedsięwzięcie niezwykle istotne dla naszego powiatu. Mamy nadzieję, że Kopernik będzie nie tylko kuźnią młodych talentów, ale również bezpiecznym pomostem między rzeczywistością licealną, a środowiskiem akademickim. Zaproszenie przyjęli pracownicy naukowi, władze powiatu -  Włodzimierz Trzcionka Członek Zarządu Powiatu, Teresa Płoszaj - Binko Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Promocji, Renata Zmarzlińska - Kulik Naczelnik Wydziału Oświaty i Rozwoju Społecznego oraz zaproszeni goście. Wykłady i warsztaty prowadzili pracownicy naukowi wyższych uczelni.

Wśród nich:

Pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
prof. dr hab. Jan Ilczuk
mgr Wojciech Gurdziel

mgr Petra Gveric-Katana
dr Sylwia Sojda

dr Paulina Pycia- Koscak

Przedstawiciele Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego

dr hab. Urszula Myga -Piątek

dr hab. Tadeusz Molenda

Przedstawiciele Politechniki Śląskiej w Gliwicach
dr inż. Krzysztof  Kozieł

dr hab. inż. Sławomir Boncel

Przedstawiciel Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach
Magdalena Kowalczyk
Przedstawiciele Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach
Przedstawiciele Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
dr Marcin Lis
mgr Magdalena Kot
dr inż. Krystiana Mączka

mgr Justyna Pasierbińska - Kozłowska

Przedstawiciel Wyższej Szkoły Humanista w Sosnowcu
mgr Małgorzata Makieła

Przedstawiciel Akademii  im. Jana Długosza w Częstochowie

prof. dr hab. Jerzy Sielski

Autorem zdjęć jest Jakub Rokita

Zdjęcia w galerii