Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2015/16

Dla dzieci gra się tak samo jak dla dorosłych, tylko lepiej

Rankiem 21.06.2016 nasza grupa teatralna Twarze zagrała dwa spektakle dla dzieci z będzińskich przedszkoli oparte na bajce Jana Brzechwy Szelmostwa Lisa Witalisa. Zdając sobie sprawę z tego, jak wymagającym odbiorcą są nasi milusińscy, dołożyliśmy wszelkich starań, aby mali odbiory sztuki mogli poczuć wyjątkowy klimat bajki. Samodzielnie przygotowaliśmy stroje, scenariusz oraz dobraliśmy muzykę. Na jakiś czas z sali teatralnej przenieśliśmy się do świata zwierzęcych przygód. Dwa, ponad godzinne spektakle zakończyły się salwą braw, a niektóre dzieci nie chciały rozstawać się z ulubionymi postaciami.

Pragniemy serdecznie podziękować panu Andrzejowi Ciszewskiemu - dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Będzinie - za udostępnienie sali oraz nagłośnienia. Bez Pana pomocy z pewnością by się nie udało. Bardzo dziękujemy również widzom - przedszkolakom, dzięki którym wcielenie się w rolę wilka, lisa czy zająca przysporzyło nam wiele radości i energii do pracy nad kolejnymi spektaklami. Mamy nadzieję, że zobaczymy się po wakacjach. To był wielki zaszczyt móc przed wami wystąpić!

Zapraszamy do galerii