Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Śląski Festiwal Myśli Strategicznej, Statystycznej i Ekonomicznej, czyli konkurs z ekonofizyki o zasięgu ogólnopolskim!

Krystian Jasionek, Filip Kołomyjec, Filip Nowak/Piotr Paciej zajęli IV miejsce. Organizatorem  konkursu był Uniwersytet Śląski – Instytut Fizyki.
Udział w konkursie wymagał od uczestników poszerzenia wiedzy na temat podstawowych narzędzi badania zjawisk ekonomicznych, takich jak: analiza korelacji, modelowanie ekonometryczne, analiza szeregów czasowych czy mechanizmów kryzysów finansowych oraz teorii gier i jej zastosowaniu w ekonomii i naukach społecznych.

Krystianowi, dwóm Filipom i Piotrkowi serdecznie gratujemy!

„Któż czas zatrzyma? Kto ma władzę?

Dziś wiem: młodości świadkowie" Fragment wiersza ”Czas zatrzymany” M.Smogorzewskiego.
To motto towarzyszy serii zajęć z młodzieżą naszego Liceum, które dotyczą  bogatej historii szkoły. W związku z jubileuszem 115-lecia, dzięki dofinansowaniu przez Powiat Będziński ukazała się księga jubileuszowa trzecia, wydana staraniem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO. To wydarzenie jest okazją do zapoznania obecnych wychowanków z losami ich poprzedników  w okresie międzywojennym, zamordowanych w Charkowie i Katyniu oraz czasach powojennych. Młodzież poznaje wkład naszych absolwentów w dzieje państwa i narodu.

Czytaj więcej...

Najlepsi Absolwenci Kopernika wśród najlepszych doktorantów w Polsce

W poniedziałek 12 czerwca 2017 roku w auli   Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła  się gala wręczenia wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka. Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika z 2011 roku Żaneta Garczyk znalazła się w zaszczytnym gronie doktorantów Uniwersytetu Śląskiego wyróżnionych przez Rektora tej wyższej uczelni.
Żaneta Garczyk to absolwentka kierunku Informatyka na Wydziale Informatyki i Nauk o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego. Jest laureatką Stypendium Ministra Nauki  i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe w roku akademickim 2015/2016 oraz czterokrotną laureatką Stypendium Rektora dla najlepszych studentów.

Czytaj więcej...

Podziękowania

W imieniu społeczności szkolnej oraz własnym dziękuję Szanownym Gościom przybyłym na uroczystość jubileuszową za słowa uznania, listy gratulacyjne, życzenia oraz wszelkie okolicznościowe upominki dla szkoły przekazane podczas obchodów 115-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie.
Dziękując za dotychczasową współpracę, liczę na jej owocną kontynuację w latach następnych.

 Dyrektor I LO im. M. Kopernika w Będzinie

mgr Wanda Zalejska

Czytaj więcej...

Powróćmy jak za dawnych lat…, czyli 115-lecie naszego liceum

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które zawsze pozostają w pamięci. Chociaż czas je porządkuje, dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje ponownie te chwile.  Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia…

3 czerwca miało miejsce szczególne wydarzenie –  Jubileusz 115–lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Inicjatorami tej uroczystości było zacne grono absolwentów. Komitet Organizacyjny dokonał tytanicznej pracy, aby wszyscy uczestnicy Zjazdu mogli poczuć się wyjątkowo.

Czytaj więcej...

Świętując 115 lecie szkoły, pamiętamy o tych, którzy odeszli

2 czerwca młodzież razem z panem Grzegorzem Pasztą - przewodniczącym Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO odwiedziła  cmentarz na Górce Zamkowej. Pochyliła się nad grobami nauczycieli i pracowników swojej szkoły. Była to wspaniała lekcja historii dla młodych ludzi, tym bardziej, że pan Paszta przy każdym z grobów przytaczał historie związane z konkretną postacią. Fakt ten jest świadectwem, że myśląc o przyszłości, nie możemy zapominać o tych, którzy tworzyli podwaliny naszej teraźniejszości.

Czytaj więcej...