Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Ślubowanie klas pierwszych

"Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki." - Albert Einstein.
W dniu 27 września 2016r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, tym samym dołączyli do pokolenia Gens Copernici.
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie od zawsze kultywuje tradycję nauki, która wyznacza świadomość poznania świata. W 115 letniej historii naszej szkoły, mamy wielu wybitnych absolwentów - m. in. naukowców, sędziów, lekarzy. Ich osiągnięcia dowodzą, że wiedza jest tarczą człowieka. Bez niej nic nie jest istotne.