Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Integracja w Białym Dunajcu

W dniach 21.09-23.09.2016 roku  klasa 1a i 1d wyjechały na wycieczkę integracyjną do Białego Dunajca. Przez 2 dni czynnie spędzaliśmy czas przemierzając  Tatry. W środę spacerowaliśmy w Dolinie Strążyskiej, doszliśmy nawet do wodospadu Siklawica, we czwartek zaliczyliśmy Dolinę Kościeliską i doszliśmy do schroniska na Hali Ornak. W piątek byliśmy na Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym  Brzyzku w Zakopanem

 - pierwszym zakopiańskim cmentarzu powstałym w połowie XIX wieku, na którym od lat dwudziestych XX wieku chowano tylko ludzi wybitnych i zasłużonych dla Zakopanego, Tatr i Podhala. To tutaj pochowani są wielcy polscy pisarze i artyści tacy jak: Stanisław Witkiewicz  Witkacy,  Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Długosz itp. Przed cmentarzem po lewej stronie od wejścia znajduje się zabytkowy kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, najstarszy drewniany kościół w Zakopanem. Wystrój wnętrza tworzą obrazy ludowe oraz drewniane figurki pochodzące z połowy XIX wieku. Na ołtarzu replika częstochowskiej ikony Czarnej Madonny.
Zadowoleni i zmęczeni chętnie wracaliśmy do naszych pokoi, gdyż i tam nieźle bawiliśmy się w swoim towarzystwie. Pogoda niestety nie dopisywała nam zbytnio, ale to nas nie zrażało. Piątek powitał nas słońcem i słońcem żegnały nas Tatry.

Integrację uważamy za udaną. Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki.