Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Spotkanie z Zahavą Laskier

Z inicjatywy Pana Adama Szydłowskiego, który doprowadził do nagłośnienia pamiętnika Rutki Laskier w Liceum gościliśmy jej przyrodnią siostrę Zahavę Laskier Scherz. Spotkanie było okazją do opowieści o powojennych losach Jakuba Laskiera (ojca Rutki) oraz jego rodziny. Uczniowie pytali także o współczesne problemy Izraela m.in. konflikt izraelsko - palestyński.

Spotkanie było też okazją do "szlifowania" języka angielskiego.