Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Zwiedzamy Toskanię i Rzym

W dniach 07-13.11.2016 z naszej szkoły wyruszyła wycieczka do Włoch. Pomimo ciężkiej jazdy i polowych warunków snu (fotele) w końcu dotarliśmy do tego pięknego kraju. Już drugiego dnia zaczęliśmy zwiedzanie Włoch od Padwy. Następnie idąc przez piękną Florencję, plac muszlę w Sienie, wysokie Orvietto, najbardziej polskie miasto, czyli Lukkę, krzywą wieże w Pizie kończąc na Rzymie.

W tej wspaniałej podróży było dużo zabawy i radości. Hotele, w których spaliśmy miały także łózka dużo wygodniejsze od autokarowych foteli oraz niezwykle pojemne szafy. Podsumowując, Kopernik razem z paniami profesor Bąkiewicz, Młynarską oraz Brodą zwiedził kolejny ciekawy kawał świata. Mamy nadzieję na więcej Kopernikowych Eskapad w przyszłości.

Bartek Nogielski