Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Architektura Będzina

W szkolnej auli  20.X. br miała miejsce promocja wyjątkowej książki autorstwa Stefanii Lazar.
To praca ”Architektura Będzina 1918-1939. Budynki użyteczności publicznej.”
Pani Stefania Lazar odkrywa w niej perełki będzińskiej architektury. Wśród nich - wyjątkowy gmach naszej szkoły jako przykład modernizmu w „służbie” szkolnictwa. Już przed II wojną światową budynek szkoły a szczególnie aula budził zachwyt ówczesnych wizytatorów kuratoryjnych.

Ten obszerny i elegancki budynek został zaprojektowany właśnie jako obiekt szkolny. Zapraszamy do obejrzenia relacji z promocji tej niezwykłej książki.