Rok szkolny 2016/17

Obywatele przeciw korupcji

Taki był motyw przewodni i tytuł warsztatów  przeprowadzonych 24.10.2016 dla ponad stu uczniów Liceum przez Fundację  IPSO ORDO. W warsztatach prowadzonych przez P. Szymona Gutowskiego (naszego absolwenta) uczestniczyła młodzież klas drugich. Poza solidną dawką wiedzy na temat tego zagrożenia dla demokracji, zajęcia zmusiły nas do analizy własnych postaw i zachowań wobec tego zjawiska. Uświadomiliśmy sobie, że korupcja to nie tylko problem społeczny ale i etyczny. W takcie zajęć rozważaliśmy, czy prezent dla nauczyciela języka angielskiego na zakończenie zajęć  (słownik za 150 zł) to korupcja???