Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Kopernik w Pradze

Korzystając z ostatnich ciepłych dni tej jesieni grupa 52 osób z naszej szkoły 25 października wybrała się na trzydniową wycieczkę do Pragi. Po drodze, na terenach Morawskiego Krasu, mogliśmy zwiedzić jedną z największych na terenie Czech przepaść Macochę oraz kompleks jaskiń Punkievni i przepłynąć się podziemną rzeką Punkwą. Stolica Czech wywarła na nas duże wrażenie. Z uwagą słuchaliśmy przewodniczki, która odkrywała przed nami historię tego miejsca i opowiadała legendy związane z czeską stolicą.

Mieliśmy możliwość zwiedzić zamek królewski, katedrę Wita, ulicę Złotą, a także przejść się uliczkami miasta i odpocząć na rynku. Wieczorami spędzaliśmy czas w pokojach hotelu Juno. Nauczyciele zadbali o to, byśmy mogli jak najwięcej zobaczyć dzięki czemu w planie wycieczki znalazły się również przejażdżka praskim metrem, a także pokaz Krzyżykowych Fontann. 

 Dla wielu z nas była to ostatnia wycieczka zorganizowana z Kopernikiem. Widok Wełtawy nocą na długo zapadnie w naszej pamięci. Było super! Polecamy Pragę wszystkim przyszłym rocznikom!