Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Mówimy NIE – cyberprzemocy, stalkinkowi, oszustwom w internecie

8 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Pani Naczelnik Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi aspirant sztabowy Gabriela Barska (absolwentka naszego liceum) w bardzo obrazowy i konkretny sposób wyjaśniła nam, jak ustrzec się przed oszustami internetowymi. Uczuliła nas również na konsekwencje prawne wynikające z nieodpowiedzialnego korzystania z internetu.

Przedstawiciele Wydziału Prewencji starszy sierżant Tomasz Mogielski i starszy aspirant Urszula Cichopek na przykładach spraw prowadzonych przez nich,  a dotyczących stalkingu i cyberprzemocy, wyjaśnili nam, że w sieci nie jesteśmy anonimowi (zawsze można nas zidentyfikować), możemy stać się zarówno ofiarami, jak i sprawcami przestępstw. Dzięki uzyskanej wiedzy będziemy wiedzieli, jak bezpiecznie korzystać z internetu.

M. Tadej
M. Nabrdalik
K. Jaszczykowska