Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Akademia upamiętniająca Święto Odzyskania Niepodległości miała miejsce 10.11. 2016 r.
Na uroczystości pojawili się zaproszeni Goście: p. Radosław Baran, Członek Zarządu Rady Powiatu Będzińskiego i p.  Dorota Olszewska-Koch - Wiceprezes Oddziału ZNP w Będzinie. Wszystkich zebranych powitała p. dyrektor Wanda Zalejska. Młodzież zaprezentowała montaż słowno - muzyczny  pt. Droga do wolności, w czasie którego  recytowała wiersze i  śpiewała pieśni patriotyczne. Młodzi aktorzy - amatorzy odegrali scenki obrazujące zdarzenia poprzedzające odzyskanie wolności: koleje życia legionistów, rozstania młodych kochanków spowodowane udziałem mężczyzn w powstaniu styczniowym.

Akademię uświetniła muzyka Chopina.
Finałowa piosenka - "Kiedy znów zakwitną białe bzy"  była wyrazem radości z powodu, iż wymarzona wolność stała się faktem.