Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Powiatowe Obchody Święta Niepodległości

11 listopada, w godzinach wieczornych, w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie Syberce odbyły się Powiatowe Obchody Święta Niepodległości. Pierwszą część uroczystości stanowiła msza św. za Ojczyznę. Od 19:00 natomiast wszyscy zgromadzeni wysłuchać mogli wspaniałego koncertu w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W uroczystościach udział wzięło wielu znamienitych gości. Polski parlament reprezentowali Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel oraz asystentka Senatora RP Arkadiusza Grabowskiego Ewa Fendrych. Władzom Powiatu w kościele na Syberce przewodniczył Starosta Będziński Arkadiusz Watoła.

Reprezentantami społeczności szkolnej byli uczniowie: Krystian Andzel, Magdalena Kalińska, Paulina Sowa (poczet I LO im. M. Kopernika), Jakub Dworczyk, Marta Falfus, Anna Różańska (poczet Towarzystwa Przyjaciół Będzina).