Rok szkolny 2016/17

Zgłębiamy wyższą matematykę

W dniu 21 listopada 2016 r. już po raz kolejny uczniowie klas III a i II a, realizujący matematykę na poziomie rozszerzonym, brali udział w zajęciach na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego.
Na początek pani dr Jolanta Sobera podczas zajęć w pracowni informatycznej przeniosła uczniów w świat programistyczny. Uczniowie mieli możliwość napisania programu, dzięki któremu ożyły roboty „LEGO”.

Następnie uczniowie zwiedzali CINiBA – Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką. Ta super nowoczesna biblioteka powstała z połączenia Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego i Biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego, a dzięki środkom z  Unii Europejskiej została nowocześnie wyposażona.
Na koniec nasi uczniowie przenieśli się w świat wyższej matematyki, uczestnicząc w wykładzie prof. dr hab. Macieja Sablika na temat granic ciągów.

Może kolejne spotkanie zaowocuje podjęciem przez niektórych uczniów studiów na Uniwersytecie Śląskim?