Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Dzień walki z terroryzmem na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

7 grudnia wzięliśmy udział w sympozjum naukowym zorganizowanym przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, w trakcie którego mogliśmy zapoznać się z psychologicznymi, socjologicznymi i prawnymi aspektami zjawiska terroryzmu oraz działań kontrterrorystycznych. W trakcie spotkania braliśmy również udział w symulowanej akcji kontrterrorystycznej przeprowadzonej przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Katowicach w najtrudniejszym z możliwych scenariuszy - sytuacji zakładniczej w miejscu publicznym z improwizowanym ładunkiem wybuchowym i aktywnymi strzelcami.