Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Matematycy - uczniowie I LO wśród matematyków UŚ

W dniu 9 grudnia 2016 roku grupa  klas drugich  fakultetu z matematyki brała udział w wykładzie prof. zw. dr hab. Aleksandra Błaszczyka pt. "Wszystko jest liczbą" na Uniwersytecie Śląskim. Mottem wykładu były słowa Leopolda Kroneckera "Liczby naturalne stworzył dobry Bóg, a wszystkie inne stworzył człowiek". Nasi uczniowie poznali historię oraz podstawowe twierdzenia związane z liczbą Pitagorasa, z ludolfiną, liczbą Fidiasza, liczbą Nepera oraz Eulera – Mascheroniego.

Pierwsze trzy znane były już w starożytności. Kolejne zostały odkryte później, wszystkie do dziś bezcenne dla matematyków, bankowców, artystów.
Kolejne spotkania z wykładowcami UŚ już na przełomie lutego i marca 2017 r.
Już nie możemy się doczekać.