Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Wolontariusz – to brzmi dumnie! Powiatowy Dzień Wolontariusza w Koperniku

9 grudnia aula naszego liceum stała się miejscem obchodów Powiatowego Dnia Wolontariusza. Wspólnie z Fundacją „Pro Salute” przygotowaliśmy uroczystość mającą uhonorować  młodzież aktywnie działającą dla fundacji. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością w imieniu posła pana Waldemara Andzel pani  Dorota Białek Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Będzina pan Roman Goczoł, dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, koordynatorzy szkolnych kół wolontariatu no i oczywiście przedstawiciele Fundacji pani dr Izabela Bronikowska, pani Grażyna Smalec i Teodozja Kumor – Ormianin.

Najważniejszymi jednak gośćmi była młodzież i po raz pierwszy opiekunowie podopiecznych Hospicjum Fundacji. Wśród nagrodzonych  wolontariuszy z nie zabrakło naszych wychowanków. Podziękowania i drobne upominki z rąk koordynatora wolontariatu hospicyjnego odebrali: Anna Krzywda, Katarzyna Będkowska, Weronika Bik,  Anna Pawełczyk, Wojciech Stobierski, Bartosz Żmuda, Krystian Jasionek, Filip Nowak i Paweł Sobieraj.
Podczas uroczystości mieliśmy okazję usłyszeć piosenki w wykonaniu uczennic z III Liceum Ogólnokształcącego im C.K. Norwida w Będzinie i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach. Uczennica z Gimnazjum nr 4 wraz ze swoim partnerem uwiodła nas wykonaniem walca i tanga, a grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej nr 11 rozczuliła wykonaniem wiązanki tańców. Nie zabrakło też występu naszych uczniów. Uczennice klas II a i II b zaśpiewały dwie piosenki aktywnie włączając publiczność w ich wykonanie, natomiast uczeń klasy III Krystian Machura nawiązując do 115-lecia  szkoły wykonał utwór skomponowany przez naszego absolwenta Henryka Kuźniaka „Vabank”.

Zdjęcia w galerii.