Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Zajęcia na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej

Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach od czterech lat sprawuje naukową opiekę nad uczniami realizującymi rozszerzony program nauczania z chemii. W ramach patronatu gościmy w szkole naukowców, którzy wygłaszają  wykłady,  a nasi uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez pracowników Wydziału Chemicznego.

W grudniu kolejna, ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów klas trzecich naszego liceum,  wzięła udział w takich zajęciach.  Pani dr inż. Danuta Matysek- Majewska zapoznała uczniów z podstawami chemii analitycznej, przeprowadziła  pełny cykl oznaczenia alkacymetrycznego. W laboratoriach chemii organicznej uczestnicy zajęć mogli obserwować pracę studentów trzeciego roku. Studenci i doktoranci  zaprezentowali   metody oczyszczania i wyodrębniania substancji organicznych. 

Dziękujemy bardzo Panu dr Krzysztofowi Koziełowi za opiekę i zorganizowanie ciekawych zajęć.