Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Orszak Trzech Króli

Kolejny raz aktorzy teatru Twarze z I LO uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli, współtworząc miejską tradycję sceny jasełkowej. Mansjon  znajdował się przy kościele św. Brata Alberta w Będzinie. Wojciech Stobierski jako gospodarz wraz z gospodynią - Pauliną Sową zachęcali wszystkich uczestników orszaku do zatrzymania się w wyjątkowej gospodzie. Pozostali aktorzy wcielili się w role gości gospody - Zuzanna Ciopalska, Wiktoria Grzelak, Kamil Pawłowski oraz niezastąpiony w roli kusiciela  Dawid Tomczyk. Nasi uczniowie  wykazali się niezwykłymi umiejętnościami aktorskimi, zwłaszcza, że scena odbywała się  na dworze. Słowem i  tańcem  rozgrzewali publiczność. Przedstawienie oddało religijny i ludowy charakter jasełek ulicznych.