Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

Dnia 10 lutego 2017 r. klasa 2e  w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu organizowanej przez Klub Jagielloński miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach. Na pierwszym z serii trzech spotkań przeprowadziliśmy symulacje działania sejmu. Podzieliliśmy się więc na partie, które reprezentowały większość ideologii, a także powstały z naszej grupy 3 stacje telewizyjne. Z pierwszej ręki zobaczyliśmy jak wygląda tworzenie koalicji, problemy przy ustalaniu budżetu, a także wpływ czwartej władzy a więc mediów na sytuację polityczną.

W walce partii o utworzenie rządów, a także konkurencji mediów o jak największe dotacje wszystkie chwyty były dozwolone. Niczym w serialu „Gra o Tron” dochodziło do zdrad, zmian sojuszy, wycieków, skandali i afer. Podczas gdy na początku podaliśmy cechy, które powinien mieć polityk to po zabawie okazało się, że nie tak łatwo pozostać prawym i uczciwym w obliczu walki o władzę i wpływy. Wszystkim bardzo podobały się  6 godzinne zajęcia i z niecierpliwością czekamy na następne interesujące warsztaty w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. 

Bartek Nogielski