Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Koncert historyczno-patriotyczny w wykonaniu grupy rockowej "Forteca”

W niedzielę, 5 marca w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie pod patronatem Starosty Będzińskiego Arkadiusza Watoły oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Będzińskiego Mateusza Drożdżowskiego, odbył się wyjątkowy koncert historyczno-patriotyczny w wykonaniu grupy rockowej "Forteca”.  Zebranych gości przywitała dyrektor I LO Wanda Zalejska zapraszając na tę niecodzienną lekcję historii. Podczas koncertu w repertuarze zespołu znalazły się utwory poświęcone m.in.: Orlętom Lwowskim,

czy takim legendom wśród żołnierzy wyklętych jak Rotmistrz Witold Pilecki czy Mieczysław Dziemieszkiewicz ps. "Rój". Charyzmatyczny wokal solistów, mocna, rockowa i ekspresyjna muzyka, porwały zarówno najmłodszą jak i starszą część publiczności, która na stojąco przeżywała wraz z artystami prezentowane utwory.