Rok szkolny 2016/17

Święto Liczby Pi

Grupa uczniów realizujących rozszerzony program nauczania z chemii uczestniczyła w zajęciach i wykładach zorganizowanych przez Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego.  Program Święta był bardzo ciekawy. Dr  Tomasz Rożek, znany z telewizyjnej Sondy, opowiadał o skalach wszechświata, dr hab. Robert Musioł przedstawił 5 leków, które zmieniły bieg historii a mgr Alicja Menżyk przekonała nas, ile wskazówek daje analiza fizykochemiczna na miejscu zbrodni. Zobaczyliśmy ciekawe doświadczenia przygotowane przez studentów z Koła Naukowego, mogliśmy też zwiedzać laboratoria.