Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Jak zdobyć wymarzone stanowisko pracy?

Dwa wykłady pt. "Jak zdobyć wymarzone stanowisko pracy? Kreatywne CV i mapy myśli drogą do rozwoju kariery" dla uczniów klas pierwszych i drugich wygłosiła mgr Małgorzata Małecka - Tomala - doktorantka i pracownik Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Koordynatorka Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Celem wykładu było zaprezentowanie najnowocześniejszych technik, takich jak myślenie wizualne, mapy myśli i tworzenie kreatywnych CV,

wspomagających rozwój kariery zawodowej. Główne zmiany jakie już teraz obserwuje się na rynku pracy to odejście od stabilnej, linearnej kariery zawodowej w jednej dziedzinie na rzecz realizowania wielu, zróżnicowanych projektów. W przyszłości, nasze kariery będą bardziej złożone, wyspecjalizowane, fragmentaryczne, ale przede wszystkim oparte na współpracy. Nasze życie zawodowe będzie swoistym portfolio mikro karier. Wielu ekspertów podkreśla również, jak ważna stanie się umiejętność samodzielnego i kreatywnego kształtowania swojej kariery zawodowej oraz łączenie umiejętności i wiedzy z różnych dziedzin. Od współczesnego pracownika oczekuje się niestandardowego podejścia do rekrutacji i rozwoju własnej kariery. Każdemu przyszłemu informatykowi, specjaliście od marketingu oraz nauczycielowi mogą pomóc takie techniki jak myślenie wizualne, mapy myśli i kreatywne CV. Uczestnicy wykładu dowiedzieli się jak użyć tych technik do zdobycia wymarzonego stanowiska pracy lub stworzenia własnego biznesu, który pozwoli im osiągnąć sukces i spełnić życiowe cele.